Kilencvenöt pont a PEAC ellen

Kelt: 2017. szeptember 1. (péntek), 23:59 • hozzászólás • Írta: Gaál Tamás • Kategória: NB I. A

Idénybeli második felkészülési mérkőzését is megnyerte az Atomerőmű KSC Szekszárd, miután hazai pályán huszonkét ponttal felülmúlta a PEAC-Pécs együttesét. Djokics Zseljkoék jövő hétvégén a horvátországi Porecbe látogatnak, ahol két találkozót játszanak az orosz Jenyiszej Krasznojarszkkal.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PEAC-PÉCS 95-73 (26-15, 28-27, 20-16, 21-15)
Szekszárd, 350 néző. Vezette: Praksch, Kovács, Reisz.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 14/6, Theodoreán 5/3, Erkic 8, Bálint 19/9, Krnjics 18. Csere: Gereben 12/3, Oblak 12/6, Studer Zs. 4, Mansaré 2, Antóni 1. Edző: Djokics Zseljko.
PÉCS: Roberson 10, Mandics 12/3, Raksányi 12/6, Licskai 8, Imovbioh 29. Csere: Wentzel 2, Demeter, Sellei, Szücs L. Edző: Gabriel Carrasco.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 9-2. 5. p.: 12-10. 10. p.: 26-14. 14. p.: 35-22. 28. p.: 72-54. 35. p.: 80-69. 37. p.: 87-69.
Kipontozódott: Theodoreán (22. p.), Mansaré (25. p.).
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Az amerikai Erica McCall távolléte miatt még nem vagyunk teljesek, ez mindenképpen hátráltatja a munkánkat. Nagyon keményen dolgoztunk ezen a héten, ezt a mérkőzést négy egymást követő edzés után játszottuk le. A találkozón Szara Krnjicset és Teja Oblakot próbáltuk minél jobban beépíteni a rendszerünkbe. Védekezésben sokat hibáztunk, különösen a második negyedben. Az utolsó játékrészben másfajta védekezést próbáltunk alkalmazni, de egy kicsit későn reagáltunk a történésekre. Támadásban viszont szépen játszottunk, a csapat nagyon önzetlen volt. A védekezésünkön javítanunk kell, mert nem szeretnénk hazai pályán hetven pont felett kapni. Köszönöm a PEAC-nak, hogy eljöttek, nagyon korrekt edzőmeccset játszottunk!