Győzelemmel zártuk a csoportkört

Kelt: 2017. november 29. (szerda), 23:59 • hozzászólás • Írta: Gaál Tamás • Kategória: NB I. A

Bár a portugál GDESSA-Barreiro otthonában rendezett mérkőzésen sokáig kiegyenlített küzdelem zajlott a pályán, az Atomerőmű KSC Szekszárd az utolsó negyedben megrázta magát és végül 56-70 arányú győzelmet aratott. Az Európa-kupa küzdelmei két hét múlva az egyenes kieséses szakasszal folytatódnak.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
GDESSA-BARREIRO – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 56-70 (14-14, 10-14, 18-16, 14-26)
Barreiro, 500 néző. Vezette: Arana (spanyol), Jacobs (belga), Ortis (francia).
BARREIRO: Serranho 2, Costa 16/3, Umabano 5/3, Ferreira 7/3, Payne 16/6. Csere: Jesus, Faustino 4, Cabral 6. Edző: Joao Cardoso.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 11/6, Oblak 15/9, Erkic 8/3, Bálint 2, McCall 13/3. Csere: Mansaré 8, Krnjics 8, Theodoreán 3/3, Studer Zs., Gereben 2, Kiss. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6-4. 5. p.: 8-9. 7. p.: 14-9. 16. p.: 14-25. 19. p.: 22-25. 24. p.: 31-32. 26. p.: 31-40. 31. p.: 44-46. 34. p.: 44-54. 37. p.: 47-65.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Nehéz meccs volt, a hazai csapat jól, agresszívan játszott, egész pályán letámadott, a játékvezetők engedték, hogy faulthatár felett védekezzen. Nálunk látszott, hogy benne van a lábakban a vasárnapi Sopron elleni rangadó, ráadásul sokat utaztunk, edzés nélkül léptünk pályára. Nem mindennapi időpontban kezdődött a találkozó ahhoz képest, hogy délután négytől szoktunk edzeni és este hattól játsszuk általában a mérkőzéseinket. Örülök, hogy nyertünk és hogy a sok érintkezés ellenére senki sem sérült meg.