A Diósgyőr is kipipálva

Kelt: 2017. december 3. (vasárnap), 23:59 • hozzászólás • Írta: Gaál Tamás • Kategória: NB I. A, Videók

Szoros mérkőzést játszott a veretlen Atomerőmű KSC Szekszárd és a Monica Engelman nélkül felálló Aluinvent DVTK Miskolc. Bár a vendégek többször felzárkóztak, az utolsó negyedben Erica McCall (17 pont, 7 lepattanó) vezetésével a KSC bebiztosította szezonbeli nyolcadik győzelmét.

NŐI KOSÁRLABDA NB I. ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ALUINVENT DVTK MISKOLC 59-55 (10-15, 22-9, 13-21, 14-10)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Pálla, Győrffy, Ádám.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 6/6, Oblak 5/3, Erkic 7/3, Mansaré 2, MCCALL 17/3. Csere: Bálint 5/3, KRNJICS 11, Theodoreán, GEREBEN 6. Edző: Djokics Zseljko.
MISKOLC: NAGY 16/12, Bach 4, Burkholder 2, Pecková 14/9, MELNIKA 10. Csere: Zele 7/3, Szabó 2, Kiss A., Aldazabal. Edző: Stefan Svitek.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-7. 7. p.: 4-12. 12. p.: 14-15. 14. p.: 18-17. 18. p.: 30-19. 21. p.: 34-24. 24. p.: 34-32. 28. p.: 42-41. 30 p.: 45-45. 31. p.: 47-48. 34. p.: 52-50. 37. p.: 57-50.
Kipontozódott:
MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Örülök, hogy zsinórban hozzuk a győzelmeket ennek a remek szurkolótábornak. Úgy tűnik, mintha ez természetes lenne, pedig ez csoda. Csodák azonban nem szoktak történni, a sikerért meg kell dolgozni. Egy szervezett csapat ellen játszottunk, akiknek a kispadján egy rutinos edző ül, s akik kihasználták a gyenge dobóformánkat, mégis csapatként sikerült nyernünk.
Stefan Svitek: – Jól játszottunk, felvettük a hazaiak kemény, harcos mentalitását. Kiegyenlített meccs volt, mindkét oldalon a védelem dominált. A mérkőzés a lepattanókon ment el, abból túl sok pontot szerzett a Szekszárd. Ennek ellenére jó úton járunk, remélem, innen már csak felfelé vezet az utunk.