Nagy csatában kapott ki a válogatott

Kelt: 2018. február 10. (szombat), 23:59 • hozzászólás • Írta: Gaál Tamás • Kategória: Válogatott

Nem sikerült a bravúr az EB-selejtezők harmadik fordulójában, miután Miskolcon Magyarország hét pontos vereséget szenvedett Oroszországtól. A KSC-ből ezúttal Studer Ágnes (19 perc, 12 pont) és Theodoreán Alexandra (11 perc) bizonyíthatott a nemzeti csapatban.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG SELEJTEZŐKÖR, 3. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG – OROSZORSZÁG 64-71 (10-18, 13-19, 21-21, 20-13)
Miskolc, 1200 néző. Vezette: Nikolics (szerb), Kunellesz (ciprusi), Tomic (horvát).
MAGYARORSZÁG: Medgyessy, Simon Zs. 7/3, Raksányi 8/6, KRIVACSEVICS 13, Goree 4. Csere: Varga 8, Theodoreán, STUDER Á. 12/9, HATÁR 8, Katona, Dubei 4. Szövetségi kapitány: Székely Norbert.
OROSZORSZÁG: Beglova 5, Beljakova 11/9, Zsegyik 7/3, MAIGA 10, VAGYEJEVA 11. Csere: Tyihonyenko 5, MUSZINA 12/3, Vieru, Zavjalova 2, Petrusina 3/3, Leskovceva 5. Szövetségi kapitány: Olaf Lange.
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4-3. 6. p.: 5-10. 13. p.: 17-18. 16. p.: 17-25. 19. p.: 21-33. 25. p.: 33-43. 27. p.: 33-53. 29. p.: 41-55. 33. p.: 54-61. 38. p.: 63-68.
Kipontozódott: Krivacsevics (40. p.).
MESTERMÉRLEG
Székely Norbert: – Nem Albánia, hanem az orosz csapat volt az ellenfelünk, amely játékosállománya alapján Európa legerősebb válogatottjainak egyike. Semmiféle szégyenkeznivalónk nincs, jobb csapattól kaptunk ki és állva haltunk meg, ami nagyon fontos. Az első félidőben azonban nem hittük el, hogy megnyerhetjük a meccset, ezért futnunk kellett az eredmény után. Büszke vagyok arra, hogy változtatni tudtunk és kulturált, fizikai játékot produkáltunk a második félidőben, nemcsak a védekezés, a támadójáték is feljavult.
Olaf Lange: – Nehéz meccsre számítottam, többször jártam Euroligás edzőként Pécsen és tudtam, mennyire jó hangulatot tud teremteni a magyar közönség. Három negyeden keresztül hideg fejjel kizártuk a lelátó hangzavarát, elsősorban a védekezésünk volt kitűnő. A negyedik negyedben életre kelt a publikum, miután beesett néhány dobásuk a magyaroknak, ennek ellenére higgadtak maradtunk a nyomás alatt. Büszke vagyok a csapatomra!