Győzelemmel zárta a rájátszás küzdelmeit a KSC U18-as csapata, miután a PTE-KPVK tornatermében 71-55-re felülmúlta a Győr együttesét. Harsányi Máriáék ott lesznek a 2019. március 7-10-e közötti pécsi országos döntőn.

“Szerdán játszottuk az utolsó alapszakaszbeli meccsünket itthon a Győr ellen. A keresztjátékban remekül teljesítettünk, 8 meccsből 7 győzelem és 1 (egy pontos) vereség született. Le a kalappal a lányok előtt, plusz munkát is vállalva fantasztikusan dolgoztak augusztus óta.
A döntő 2019. március 7-10-e között Pécsett kerül megrendezésre nyolc csapat részvételével. Két négyes csoport lesz, majd keresztjáték és végül a helyosztók. Kemény csatákra lehet számítani, nehéz lesz négybe jutni. A Csata és a Vasas szerintem kiemelkedik a mezőnyből. Természetesen mindent megteszünk, hogy minél jobb eredményt érjünk el a döntőn. Nagy gratula lányaimnak a legjobb nyolcba jutáshoz és a hozzáálláshoz!”

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SZÉCHENYI KA 71-55 (22-16, 20-14, 13-15, 16-10)
SZEKSZÁRD: HOLCZ 22, MIKLÓS 17/3, Andi 8/6, Vincze 4/3, Renczes 2. Csere: Viszmeg 6/6, Hanti 5/3, Istókovics 5, Németh 2, Pop. Edző: Harsányi Mária.

“Az első negyedben Holcz Rebeka ponterős játékával (ekkor 11 pontot szórt) 14-6-ra elhúztunk, de a hetedik percben triplákkal kiegyenlítettek a vendégek (14-14). A játékrész végén jobb védekezéssel fordítottunk és 22-14-el zártunk. A második negyedben fokozatosan elhúztunk, a tizenhetedik percben már 34-21-re vezettünk, így a félidőt tizenkét pontos előnnyel zártuk (42-30). A harmadik negyedben nagyon gyengén védekeztünk, sok üres helyzetet hagytuk a vendégeknek, amiknek a nagy részét be is dobták. Ezt a játékrészt így 13-15-re elvesztettük. Az utolsó negyedben jobban védekeztünk és támadásban precízebben hajtottuk végre a figurális játékainkat. Bár hibák voltak szép számmal, de vendégeink is fáradtak, így 16-10-re nyertük a negyedet és tizenhat ponttal a mérkőzést.
A meccsen két ember emelkedett ki. Az egyik Miklós Melinda, aki 17/3 pontja mellett leszedett 5 lepattanót, szerzett 7 labdát, adott 2 gólpasszt és volt 1 blokkolt dobása, így 27 IBM pontot gyűjtött. A másik a fiatal Holcz Rebeka volt, aki 22 dobott pontja mellé leszedett 4 lepattanót (22 IBM pont). Mindenki küzdött, igyekezett. Sok hibával játszottunk, de a győzelem a lényeg és a döntőbe jutás. Brávó lányok! Köszönjük NB1-es csapatunk erőnléti edzőjének, Jánossy Csabának az egész szezon alatt nyújtott segítséget.”

Képek: Marsai Zoltán, Dr. Németh Csaba