Az U18-as KSC szerdán a PTE-KPVK tornatermében a Szolnok együttesét fogadta. Harsányi Mária csapata a 28 pontot és 11 lepattanót szerző Istókovics Adél vezérletével újabb magabiztos győzelmet aratott.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – SZOLNOKI MÁV SE 80-48 (22-18, 13-10, 19-7, 26-13)
SZEKSZÁRD: ISTÓKOVICS 28, Pop 13/3, Andi 12/3, Horváth 9, Holcz 6. Csere: HAAG 10/6, Sinka 2, Sámóczi, Villányi. Edző: Harsányi Mária, Baki Eszter.

“Szerdán játszottuk az alapszakasz hetedik fordulóját a Főiskolán a Szolnok ellen. Egy gyenge első negyed után simán nyertünk. Sajnos nagyon gyengén védekeztünk és támadásban sem voltunk pontosak, így csak hét pontos vezetéssel zártuk az első félidőt (35-28). Sok rossz döntés volt, hibát-hibára halmoztunk, így a lelkes vendégek folyamatosan zárkóztak. A második félidőben aztán keményebben védekeztünk, labdákat szereztünk és több könnyű kosarat dobtunk. Fokozatosan elhúztunk, elsősorban Istkóvics ponterős játékának köszönhetően. A védekezésünkbe most is több hiba csúszott, de végül magabiztos győzelmet arattunk.
A legjobb telejesítmény Istókovics Adél nyújtotta, aki 28 pontja mellé leszedett 11 lepattanót (dupla-dupla), kiharcolt 4 faultot, szerzett 2 labdát és kiosztott 2 gólpasszt (36 IBM pont). Még Haag Pannát tudom megemlíteni, aki 10/6 pontja mellé szerzett 4 labdát és kiosztott 4 gólpasszt, így összesen 15 IBM pontot szerzett.”

Képek: Hanti Daniella