A KSC U18-as csapata Nyíregyházán kezdte meg a 2020/2021-es szezont. Harsányi Máriáék több hiányzójuk ellenére magabiztos idegenbeli győzelmet arattak.

NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 57-93 (8-22, 22-29, 16-13, 11-29)
SZEKSZÁRD: RENCZES 27/6, ANDI 16/6, HAAG 14/6, NÉMETH 11, ISTÓKOVICS 10. Csere: SÁMÓCZI 10, Horog 3/3, Szücs 2, Sinka. Edző: Harsányi Mária.

“Szombaton Nyíregyházán játszottuk az első junior bajnoki fordulónkat. Két húzóemberünk (Miklós és Holcz) nélkül utaztunk a Nyírségbe, és Horváth Dóri centerünk is hiányzott, ő még mindig nem épült fel a talp- és bokasérüléséből.
Andi Hanna szerezte a szezon első kosarát, és fokozatosan elhúztunk a hazaiaktól. 8-22-re nyertük az első negyedet. A második játékrészben növeltük előnyünket, de a védekezésünkbe már több hiba csúszott, és gyűltek a faultok is. Támadásban szép megoldásokat láthattam, így 30-51-es vezetéssel zártuk a félidőt. A harmadik negyedben sokat hibáztunk mind támadásban, mind pedig védekezésben, így ezt az etapot 16-13-ra a lelkes hazaiak nyerték. Tizennyolc pontos vezetéssel fordultunk az utolsó játékrészre, melyet jó védekezéssel, sok labdaszerzéssel és szebbnél-szebb kosarakkal nyertük meg 11-29-re.
Több jó egyéni teljesítmény volt, és minden mutatóban jobbak voltunk a Kosársulinál, így magabiztos győzelmet arattunk. Ki kell emelni Renczes Rebeka remek irányítását és ponterős játékát: 27 pontja mellé kiosztott 13 gólpasszt, leszedett 6 lepattanót, így dupla-duplát ért el (31 IBM). Andi Hanna 16 pontja mellé kiosztott 9 gólpasszt, és szerzett 6 labdát, 20 IBM pontot ért el. Istókovics Adél és Németh Lili remekül szedték a lepattanókat, előbbi 9-et, utóbbi 8-at, de mindenki hozzátett ehhez a győzelemhez.
Jövő szombaton itthon, a Főiskolán a budapesti Török Flóris csapata ellen játszunk 15 órakor.”