Az U18-as KSC szombat kora délelőtt a Városi Sportcsarnokban fogadta a Nyíregyházi Kosársuli csapatát. Harsányi Máriáék fáradtan is magabiztos, nagyarányú győzelmet arattak.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – NYÍREGYHÁZI KOSÁRSULI 87-50 (22-13, 24-11, 24-10, 17-16)
SZEKSZÁRD: RENCZES 27/3, HAAG 17, Andi 14/6, NÉMETH 13, Istókovics 6. Csere: SÁMÓCZI 6, Horog 2, Sinka 2, Wolf. Edző: Harsányi Mária, Studer Zsuzsa.

“Szombaton 9:45-kor a Sportcsarnokban játszottuk a negyedik junior mérkőzésünket a Nyíregyháza ellen. Ez már visszavágó volt, most így jött ki a két elmaradt meccsünk (Győr, Pécs) miatt. Péntek délután a juniorok Sopronban NB1 B-s meccset játszottak, későn értek haza, így nem sok pihenőjük maradt a mostani mérkőzés kezdetéig.
Az első negyed közepéig fej-fej mellett haladt a két csapat, majd utána fokozatosan elhúztunk, és 22-13-as állással zártuk a játékrészt. A második negyedben agresszívebben védekeztünk, és tovább növeltük előnyünket. Támadásaink nagy részét kosárral fejeztük be, 46-24-es vezetéssel ért véget az első félidő. A harmadik etapot is megnyertük 24-10-re, szép támadások futottak végig a pályán, kosárral befejezve azokat. A negyedik negyedben zárkóztak a vendégek, sokat cseréltem, de fáradtak a húzóembereink, így 17-16-al zárult ez a negyed, de a mérkőzést így is magabiztosan nyertük.
Ezen a mérkőzésen a két irányítónk remekelt. Renczes Rebeka 27/3 dobott pontja mellé leszedett 8 lepattanót, kiharcolt 12 faultot (ezzel dupla-duplát ért el), és kiosztott 5 gólpasszt, így 33 IBM pontja lett. Haag Panna 17 dobott pontja mellé leszedett 12 lepattanót (ez is dupla-dupla volt), és kiosztott 4 gólpasszt, ez pedig 26 IBM pontot ért. Mellettük még Németh Lili dolgozott jól, 13 pontja mellé leszedett 15 lepattanót (ez is dupla-dupla), szerzett 5 labdát és volt 1 blokkolt dobása (23 IBM), de mindenki igyekezett hozzátenni a győzelemhez.
Következő junior meccsünk jövő szombaton Pesten a Török Flóris csapata ellen lesz.”