A KSC U18-as csapata nagyarányú győzelemmel kezdte a rájátszást. Harsányi Mária tanítványai a PTE-KPVK tornatermében 141-56-ra nyertek a Kőbánya ellen.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA 141-56 (45-10, 32-19, 34-10, 30-17)
SZEKSZÁRD: MIKLÓS 36/9, RENCZES 27/12, HOLCZ 21, HORVÁTH 15, NÉMETH 11/3. Csere: SINKA 11/9, ANDI 10, Istókovics 8, Sámóczi 2, Berekali. Edző: Harsányi Mária, Studer Zsuzsa.

“Szerdán játszottuk a Főiskolán a másik csoport 1-4. helyezettje elleni keresztjáték első mérkőzését a Zsíros Akadémia Kőbánya csapata ellen. Mindenki a rendelkezésemre állt, kivéve Haag Pannát, aki hátsérüléssel bajlódik.
A másik csoport negyedik helyezettje ellen remekül kezdtük a mérkőzést. Egészpályás letámadásunkból sok labdát szerezve, könnyű kosarakat dobtunk, de felállt védelem ellen is precízen végigjátszottunk figuráinkat, és szebbnél-szebb kosarakat dobtunk. 45-10-re nyertük az első játékrészt. A második negyedben is folytattuk a pontgyártást. Bár a védekezésbe több hiba csúszott, így is nagy különbséggel zártunk a nagyszünetig (77-29). A második félidőben is hajtottak, küzdöttek a lányok. Mindenki lehetőséget kapott, és szezoncsúccsal fölényes győzelmet arattunk. Sok jó teljesítmény született, és kiváló dobószázalékkal rukkoltak elő a lányok (77 százalék a kétpontosok, 50 százalék a tripla dobás csapat szinten), mindenki hozzátett ehhez a győzelemhez.
Kiemelkedett a csapatunkból Miklós Melinda, aki remekül védekezett és óriásit alkotott. A 36/9 dobott pontja mellé leszedett 15 lepattanót (dupla-dupla), kiharcolt 5 faultot, szerzett 8 labdát, kiosztott 7 gólpasszt, és volt 2 blokkolt dobása, ez 66 IBM pontot ért! Fantasztikus teljesítmény az NB1-ben is sok játéklehetőséget kapó játékosunktól! És mindezt 26 perc alatt! Nagy gratula érte! Renczes Rebus követte őt. Remekül irányította a csapatot, 27/12 dobott pontja mellé leszedett 5 lepattanót, kiharcolt 5 faultot, és kiosztott 9 gólpasszt (37 IBM). Holcz Rebi védekezése, sebessége volt acélos. 21 dobott pontja mellé volt 6 szerzett labdája és 4 gólpassza (27 IBM). Horváth Dóri 15 pontja mellé leszedett 6 lepattanót, és volt 6 gólpassza (21 IBM). Németh Lili mezőnyből hibátlanul dobta a 11/3 pontját, és leszedett 7 lepattanót (16 IBM).
Folytatás 2021. január 23-án, szombaton Baján a hazaiak ellen.”

Kép: Haag Panna