A KSC U18-as csapata szerda délután Kőbányára utazott. Harsányi Mária együttese az első fordulóban elért hazai győzelem után idegenben is száz pont fölött dobva győzte le a Zsíros Akadémiát.

ZSÍROS AKADÉMIA KŐBÁNYA – ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 68-105 (20-32, 12-36, 13-20, 23-17)
SZEKSZÁRD: HOLCZ 34/3, MIKLÓS 16, RENCZES 16, Istókovics 7, NÉMETH 7/3. Csere: ANDI 15/3, Haag 4, Sámóczi 4, Sinka 2, Wolf. Edző: Harsányi Mária.

“Szerdán Budapesten, a Zsíros Tibor Arénában játszottunk a helyi csapat ellen. Ez már visszavágó volt, itthon kiváló, ponterős játékkal fölényesen nyertünk (141-56). A mai mérkőzésen sok pontot kaptunk, a negyedik negyedet buktuk is, de így is magabiztos győzelmet arattunk.
Az első játékrészben a támadójátékunk, a ponterőnk a helyén volt, de a védekezésünkbe sok hiba csúszott, így 20-32-vel zártunk. A második negyedet sokkal keményebb védekezéssel és remek támadójátékkal adtuk elő. Sorra szereztük a labdákat, és több indításgólt dobtunk. Lendületesen játszottunk ebben a játékrészben, és 32-68-as vezetéssel várhattuk a folytatást. A harmadik és a negyedik negyedben már sokat cseréltem, hogy a hétvégi Hepp Kupára pihenjenek a húzójátékosok, így mindenki sok lehetőséget kapott. Sajnos az egy-egyben való védekezésben sokat hibáztunk, de a harmadik negyed végére tovább növeltük előnyünket (45-91). Az utolsó etapban sok hibával játszottunk mind védekezésben, mind pedig támadásban. A hazai csapat megnyerte ezt a negyedet, és faragott a hátrányából, de a mérkőzést azért magabiztosan hoztuk (68-105). Sajnos meglátszott, hogy több húzónk a padon pihent ebben a negyedben. A győzelemhez gratula a csapatnak, de a védekezést sokkal agresszívabban kell megoldani.
Ezen a mérkőzésen Holcz Rebeka játszott kiemelkedően: 34/3 dobott pontját remek, 71 százalékkal érte el, volt 2 lepattanója, 6 szerzett labdája, 5 kiharcolt faultja és 4 gólpassza, ez 40 IBM pontot ért. Miklós Melinda 16 dobott pontja mellé leszedett 5 lepattanót, kiharcolt 4 faultot, kiosztott 7 gólpasszt (szebbnél-szebb passzai voltak, ahogy a társait helyzetbe hozta) és volt 2 blokkolt dobása (26 IBM). Renczes Rebus szintén 16 pontot tett a közösbe, 4 lepattanója, 8 gólpassza és 2 blokkolt dobása volt még (24 IBM). Andi Hannát és Németh Lilit kell még megemlíteni. Előbbi 15/3 dobott pontja mellé leszedett 2 lepattanót, szerzett 4 labdát és kiosztott 4 gólpasszt (19 IBM), míg utóbbi 7/3 pontja mellé leszedett 14 lepattanót, volt 2 gólpassza és 2 blokkolt dobása (17 IBM).
Minden mutatóban jobbak voltunk, de a 31 gólpassz igazi csapatjátékot mutatott. Csak a tripla százalékunk volt gyenge (3/16, 19 %).
Folytatás február 6-án itthon a Vasas Akadémia ellen, az már rangadó lesz.”

Képek: Haag Panna