A KSC U18-as csapata csütörtök délután a PTE-KPVK tornatermében fogadta a Bajai NKK együttesét. Harsányi Máriáék ismét magabiztos győzelmet arattak, így tovább őrzik rájátszásbeli veretlenségüket.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – BAJAI NKK 88-56 (25-15, 21-17, 25-11, 17-13)
SZEKSZÁRD: ANDI 17/6, HOLCZ 16/6, HORVÁTH 16, Renczes 12/6, NÉMETH 10. Csere: Haag 7/3, Sámóczi 4, Sinka 3/3, Szücs 2, Bárányos 1. Edző: Harsányi Mária.

“Csütörtökön a Főiskolán játszottuk a hatodik mérkőzésünket a junior keresztjátékban a Baja ellen. Miklós Melinda nélkül léptünk pályára, aki a felnőttekkel készül a jövő heti Európa-kupára. Végig irányítottuk a mérkőzést, kisebb hullámvölgyektől eltekintve jól is játszottunk. Csapatszinten jól dobtuk a duplákat (52 százalék) és a triplákat (40 százalék) is. A mérkőzés nagy részében keményen, agresszíven védekeztünk, így magabiztos győzelmet arattunk, és tartjuk az első helyünket a bajnokságban.
Az első negyed közepéig fej-fej melletti küzdelem folyt a pályán, de a hetedik perc végétől elhúztunk, és tíz pontos vezetéssel (25-15) zártunk. A második játékrészben tovább növeltük előnyünket, a tizenkilencedik percben már huszonegy ponttal vezettünk (46-25). Az utolsó percben sok hibát vétettünk, faragott hátrányából a vendégcsapat, és 46-32-vel mentünk az öltözőbe a nagyszünetre. A harmadik negyedben kiváló védekezéssel és ponterős támadójátékkal elhúztunk. Szebbnél-szebb akciók futottak végig a pályán, öröm volt nézni a lányokat, és 71-43-as vezetéssel vártuk az utolsó etapot. A negyedik játékrészben mindenki játéklehetőséget kapott, és ügyeskedtek a kadettek is. Ez egy kiegyenlített negyed volt (17-14), de végül harminckét pontos győzelmet arattunk a vendégek ellen.
Igazi csapatmunkával nyertük a mérkőzést, öt játékos is tíz vagy annál több pontot szerzett, és mindenki dobott kosarat. Akik ezen a mérkőzésen húzóként léptek elő: Andi Hanna 17/6 pontja mellé leszedett 2 lepattanót, kiosztott 8 gólpasszt és volt 1 blokkolt dobása (21 IBM). Horváth Dóri 16 pontja mellé leszedett 10 lepattanót (dupla-dupla) (19 IBM). Holcz Rebeka 16/6 dobott pontja mellé leszedett 9 lepattanót, kiharcolt 6 faultot, volt 3 szerzett labdája és 3 gólpassza (19 IBM). Németh Lili 10 dobott pontja mellé leszedett 14 (!) lepattanót (ez is dupla-dupla) (19 IBM). De mindenki kivette a részét a győzelemből.
Következő mérkőzésünket 2021. március 20-án, szombaton Pasaréten, a Vasas Akadémiával játsszuk, ami rangadónak számít, és nehéz mérkőzés lesz.”

Kép: Haag Panna