A szerdai találkozó után pénteken is győztesen hagytuk el a pályát a poreci edzőtáborban, miután tizenkét pontos győzelmet arattunk az orosz WBC Jenyiszej ellen. Djokics Zseljkoék vasárnap ismét megmérkőznek a krasznojarszki csapattal.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
WBC JENYISZEJ – KSC SZEKSZÁRD 68-80 (19-26, 17-29, 15-8, 17-17)
Porec.
KRASZNOJARSZK: Fedorenkova 3/3, Komisszarenko 7/3, Guncsenko 6, Burova 15/6, Vidmer 7. Csere: Petrova 11/3, Rijabova 6/3, Kornyijenko 4, Ponamarcsuk 4, Paskovszkaja 3, Pavlova 2, Bulanova. Edző: Olga Sunejkina.
SZEKSZÁRD: Horváth 6/6, Dudasová 19/9, Holcz 3, Vojtulek 13/6, Monroe 10. Csere: Szücs 9/3, Boros 6, Sztanacsev 6, Krnjics 4, Árvai 2, Miklós 2. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8-12. 10. p.: 19-26. 15. p.: 22-45. 20. p.: 36-55. 25. p.: 40-60. 30. p.: 51-63. 35. p.: 61-73.
Kipontozódott: Miklós, Vojtulek.
Djokics Zseljko: – Negyedik napja dolgozunk itt Porecben, mostanra teljesen akklimatizálódtunk a helyi viszonyokhoz. Folyamatosak a programjaink, egy szabad fél napunk sincs – ebben a ritmusban játszottuk most le az első Jenyiszej elleni találkozót. Az első félidőben szenzációsan teljesítettünk, ötvenöt pontot dobtuk a nagyszünetig, ami a férfiaknak is a dicséretére válna. Örülök, hogy tranzíciós játék jól ment, mert ezt sokat gyakoroljuk. A második félidőben sajnos Monroe bokája megsérült, és az ő kiszállása után visszaesett a meccs ritmusa. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, tovább kell gyakorolnunk a játékainkat edzésen és éles körülmények között egyaránt. A Jenyiszej kellemetlen ellenfél, mert az orosz csapatok mindig nagyon fizikálisak, amit a második félidőben most is bebizonyítottak.