Az idegenbeli mérkőzések és a válogatott szünet miatt több mint öt hét után játszottunk újra hazai publikum előtt. A Vasas Akadémia elleni 85-52-es végeredményt hozó találkozó legjobbja a 41 VAL pontot (23 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk) gyűjtő Jacinta Monroe lett.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – VASAS AKADÉMIA 85-52 (17-13, 24-10, 29-11, 15-18)
Szekszárd, 800 néző. Vezette: Farkas, Földesi, Jankovics.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 7, BOROS 13/9, Holcz 2, MÁNYOKY 13/6, MONROE 23. Csere: Árvai 4, Krnjics 8, HORVÁTH 10/6, Theodoreán 3, Szücs 2. Edző: Djokics Zseljko.
VASAS: Taylor 10, Tóth 9, Gelei 2, Madár E. 8, Salamon 2. Csere: Budácsik 5, Boros 2, Jáhni 5/3, Kádár 5/3, Madár K. 4. Edző: Milos Pavlovics.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8-2. 5. p.: 15-6. 9. p.: 17-11. 12. p.: 19-19. 16. p.: 32-21. 18. p.: 38-23. 23. p.: 53-23. 28. p.: 63-32. 32. p.: 72-36. 35. p.: 73-46. 38. p.: 79-48.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Nagyon vártuk már, hogy hazatérjünk, hogy hazai pályán játszhassunk. Annak ellenére, hogy nagy lett a különbség, látszott, hogy az elmúlt két hétben nem igazán tudtunk öt az öt ellen gyakorolni, ezért is volt fontos, hogy mindenkinek lehetőséget adjak. Szerdán nagyon fontos mérkőzést játszunk az Európa-kupában a spanyol Estudiantes ellen, hívok mindenkit, hogy jöjjön buzdítani bennünket.
Milos Pavlovics: – Csalódott vagyok. Négy éve építjük a kosárlabda-kultúrát a Vasas Akadémiánál, de az, amit a játékosok a második félidőben mutattak, nem egyeztethető össze az elveinkkel. A fordulás után látott hozzáállással nem vagyok elégedett.