Továbbra sem tudunk idén idegenben mérkőzést nyerni, ezúttal sajnos az E.ON ELTE BEAC otthonában kellett fejet hajtanunk. A feldobás előtt a bajnoki tabella nyolcadik helyén álló fővárosiak a korábban Szekszárdon is megfordult Kolby Morgan ponterős hajrájával 82-79-es győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
E.ON ELTE BEAC – TARR KSC SZEKSZÁRD 82-79 (28-24, 12-15, 18-20, 24-20)
Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Lengyel, Sörlei, Gruber.
BEAC: MORGAN 23/12, ANGYAL 21/9, KATONA 6/6, TÓTH 11/3, Pavics 8. Csere: Ozola 11/3, Milkovics 2, Zsámár. Edző: Mészárosné Kovács Andrea.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 8/6, BOROS 23/9, Holcz, Mányoky 5, Krnjics 3. Csere: WESTBELD 11, Horváth 3/3, Árvai, Theodoreán 5, MONROE 21. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-9. 8. p.: 21-20. 13. p.: 30-30. 17. p.: 32-34. 22. p.: 50-41. 26. p.: 52-49. 29. p.: 56-57. 33. p.: 61-63. 38. p.: 72-72.
Kipontozódott:
Mészárosné Kovács Andrea: – A magyar kosárlabdázás szempontjából nagyon jó mérkőzést játszottunk. Sokat készültünk a Szekszárd játékából, hatékonyan védekeztünk. Nagy iramot diktáltunk az első félidőben, de a kisebb rotációnk miatt ez csökkent fordulást követően. Kulcsjátékosaink extrát játszottak, azonban a fiatalokat is meg kell említenem. Ki kell emelnem Katona Bogi két tripláját, ami kulcsfontosságúnak bizonyult, nagy szükségünk volt rá.
Djokics Zseljko: – Megérdemelt győzelmet aratott a BEAC, játékosai negyven percen keresztül harcoltak. Nem sikerült semlegesítenünk ellenfelünk kulcsjátékosait, sőt a végjátékban nagy hibákat követtünk el, amelyek nem fértek bele ebbe a meccsbe. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből. Sajnos nincs, olyan mély rotációnk, hogy két fronton harcoljunk, nem tudtunk extra energiával kosárlabdázni.