Hiába voltunk sokáig “látótávolságban” az Euroliga élmezőnyébe tartozó DVTK-Hun-Therm ellen, a borsodiak a második negyedben megszerzett előnyükre alapozva 72-64-re megnyerték a találkozót. Nagyot küzdő csapatunkból Jacinta Monroe (19 pont, 5 lepattanó), Kathryn Westbeld (16 pont, 7 lepattanó) és Horváth Bernadett (19 pont) lett a legeredményesebb.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
DVTK-HUN-THERM – TARR KSC SZEKSZÁRD 72-64 (15-13, 24-14, 19-18, 14-19)
Miskolc, 1200 néző. Vezette: Nagy, Pozsonyi, Balog.
MISKOLC: AHO N. 16/9, Aho T. 3/3, Charles 11, JOVANOVICS 9/3, TADIC 10. Csere: LELIK 14/9, Toman 5, Grigalauskyte 2, Tenyér 2. Edző: Völgyi Péter.
SZEKSZÁRD: HORVÁTH 19/12, Sztanacsev 5, Boros 5, Szücs, MONROE 19. Csere: Mányoky, Miklós, Krnjics, WESTBELD 16/3, Holcz, Theodoreán. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10-5. 6. p.: 11-9. 8. p.: 15-9. 12. p.: 23-15. 14. p.: 29-18. 19. p.: 39-27. 24. p.: 49-31. 26. p.: 49-38. 29. p.: 56-45. 36. p.: 62-54. 38. p.: 64-59.
Kipontozódott: Mányoky (35. p.).
Völgyi Péter: – Ahogy megyünk előre, egyre jobban érezni a fáradtság jeleit, például nem esnek be a dobások, ezért is jön jól a szurkolóink támogatása. A Szekszárd nagyon jól küzdött, s bár a második negyed után úgy gondoltam, hogy a harmadikban eldöntjük a meccset, nem úgy történt, ez későbbre maradt. Nagyon örülök, hogy ilyen jól állunk a bajnokságban, remélem, hogy még maradt tartalékunk az év utolsó meccsére, a szerdai, olasz Schio elleni Euroliga-találkozóra.
Djokics Zseljko: – Szeretnék gratulálni a Miskolcnak, nemcsak a győzelemhez, hanem az egész meneteléshez is a bajnokságban, az Euroligában. A jó sorozatuk adta meg a plusz önbizalmat nekik, az első negyedben jó százalékkal dobtak kívülről, belülről. A meccs a második tíz percben ment el, azért is kértem egymás után kétszer időt, mert olyan volt, mintha először találkoztunk volna, a játékosok nem tudták milyen figurát kell játszani, teljes volt a zűrzavar. Kár, hogy ez történt.