Három negyednyi kiegyenlített küzdelem után 55-80-ra győzedelmeskedtünk a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós otthonában. Csapatunkat most Jacinta Monroe (24 pont, 13 lepattanó) és Boros Júlia (23 pont) húzta, míg Mányoky Réka sajnos két perc játék után vállsérülés miatt kiállni kényszerült.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 10. FORDULÓ
BKG-PRIMA NATURA SZIGETSZENTMIKLÓS – TARR KSC SZEKSZÁRD 55-80 (17-17, 14-14, 17-23, 7-26)
Szigetszentmiklós, 144 néző. Vezette: Győrffy, Varga-Záray, Horváth.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Koch 7/3, Takács 1, BALTKOJIENÉ 18/3, PETRÉNAITÉ 9/3, Trehub 7. Csere: Gróf 4, Bajzáth 4, Rozmán 5. Edző: Riskó Dávid.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev, BOROS 23/3, Mányoky, Szücs 7, MONROE 24. Csere: MIKLÓS 7/3, Theodoreán 3/3, KRNJICS 7, Horváth 9/9. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6-9. 8. p.: 13-13. 13. p.: 19-24. 17. p.: 26-28. 24. p.: 36-36. 28. p.: 43-47. 33. p.: 48-67. 38. p.: 52-75.
Kipontozódott:
Riskó Dávid: – Az első három negyedben nagyon szépen tartottuk magunkat, az első félidő kifejezetten jó volt. Aztán előjött a probléma, hogy öt az öt ellen nem tudtunk edzeni december közepe óta, és elfáradtunk. Ahogy elfogyott a testből az oxigén, úgy a fejből is. Rossz döntéseket hoztunk, elvesztettük a koncentrációt, sok könnyű kosarat kaptunk, szétesett a védekezésünk.
Djokics Zseljko: – Három negyeden keresztül nem láthattunk jó kosárlabdát, de a negyedik negyedben elkezdtük játszani, amit szeretünk. Javultunk védekezésben, elkezdtük jobban olvasni az ellenfél játékát, bedobtunk néhány üres helyzetet. Ez hozta meg a győzelmet. Örülünk a győzelemnek, de nem örülök, hogy Mányoky Réka is megsérült. Így is három játékos nélkül érkeztünk a fővárosba betegség és sérülés miatt. Kellemetlen helyzetben vagyunk, mert három nap múlva kell játszanunk az euroligás Győr ellen.

Képek: BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós