Az utóbbi évek legnagyobb nézőszáma sereglett össze a Szekszárd Városi Sportcsarnokba, ahol szombat délután a bajnoki tabella második helyén álló, euroligás SERCO UNI Győrt fogadtuk. Bár a csapat most is nagyot harcolt, az első negyed után a vendégek átvették az irányítást, és végül 54-78-as győzelmet arattak.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
TARR KSC SZEKSZÁRD – SERCO UNI GYŐR 54-78 (16-12, 11-33, 11-12, 16-21)
Szekszárd, 900 néző. Vezette: Praksch, Makrai, Rózsavölgyi.
SZEKSZÁRD: Sztanacsev 2, Boros 11/6, Theodoreán 3, Szücs 2, MONROE 10. Csere: KRNJICS 6, Westbeld 8, Miklós 5, Horváth 7/3, Holcz. Edző: Djokics Zseljko.
GYŐR: SLOCUM 17/12, Dombai 11/3, CARLETON 12/6, GYÖNGYÖSI 10/3, Goree 8/3. Csere: Dubei 2, ANIGWE 18, Ruff-Nagy, Bach, Hegedűs. Edző: Cziczás László.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3-5. 8. p.: 8-12. 13. p.: 18-25. 17. p.: 26-37. 21. p.:27-47. 27. p.: 33-49. 30. p.: 38-57. 35. p.: 46-70.
Kipontozódott:
Djokics Zseljko: – Az első negyedben kontrolláltuk a Győr tranzíciós játékát, a másodikban viszont szétestünk. A nagyszünet után próbáltunk gyors megoldásokkal visszajönni a meccsbe, ám ez nem a mi játékunk. Nem védekeztünk jól az irányítón, de a Győr erejét mutatja, hogy olyan játékost tudott behozni a kispadról, mint Anigwe. Összességében kevés gólpasszal és labdaszerzéssel, viszont sok eladott labdával zártuk a mérkőzést.
Cziczás László: – A különbség ellenére nem volt sima meccs, nagy energiát mozgósítottak a csapatok. Mindkét félnek fontos volt a találkozó, tudtuk, mire készülhetünk Szekszárdon. Ezt megértették a játékosaim és alázatot mutattak. Védekezésben olyan produktumot nyújtottak, amire régóta vártam, támadásban pedig több jó egyéni teljesítményt láthattam.

Képek: Jantner Zsolt