A feldobástól a lefújásig szorosan alakult a TFSE-MTK elleni rájátszás negyeddöntő párharc elő mérkőzése, melyen végül 88-82-es hazai győzelmet arattunk. Csapatunk legjobbja a majdnem hibátlan (9/11) mezőnyszázalékkal dolgozó Jacinta Monroe (20 pont, 9 lepattanó, 3 blokk) lett. Folytatás szombaton Budapesten.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TARR KSC SZEKSZÁRD – TFSE-MTK 88-82 (21-23, 25-23, 18-16, 24-20)
Szekszárd, 700 néző. Vezette: Kapitány, Györfy, Szilágyi.
SZEKSZÁRD: HORVÁTH 15/9, MIKLÓS 14/6, Mányoky 4/3, Westbeld 15/3, MONROE 20. Csere: Boros 5/3, SZTANACSEV 11/9, Krnjics 2, Theodoreán 2, Bernáth. Edző: Djokics Zseljko.
TFSE: DÚL P. 28/15, Pusztai 4, Szabó 9/6, CARTER 13/3, Németh 2. Csere: CZINANO 14, Burján 3/3, Dúl T. 9/9, Baa, Király. Edző: Hegedűs Péter.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9-7. 7. p.: 11-15. 9. p.: 18-19. 13. p.: 30-27. 17. p.: 39-37. 19. p.: 41-44. 22. p: 52-48. 27. p.: 56-54. 30. p.: 64-62. 32. p.: 69-70. 34. p.: 78-70. 38. p.: 84-74.
Kipontozódott:
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0 a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: – Elődöntőhöz méltó mérkőzés volt ez, a nyolcvankét kapott pontnál általában panaszkodni szoktam, de most kalapot emeltek a TF előtt. A védekezésünk nem mindig működött, a találkozó elején nem csapatként játszottunk, de időkérés után ez változott, és végül huszonhat aszissztal zártunk, kétszer annyival, mint ellenfelünk. Kulcstényező volt még, hogy az alapszakaszmeccsel ellentétben a szerzett labdák arányában nem volt most akkora különbség a TF javára.
Hegedűs Péter: – Apróságok, egy-egy labdaszerzés döntött, ami végül nagy jelentőséggel bírt. Jól játszottunk, küzdöttünk, volt tűz a pályán, pariban voltunk egy olyan csapattal, amelynél magyar viszonylatban klasszisok játszanak. A pohár inkább félig tele van, szombaton szeretnénk kiharcolni a harmadik mérkőzést és visszajönni Szekszárdra. Ehhez nagyobb koncentrációra lesz szükség.