Bár a félidőben még a házigazda TFSE-MTK vezetett, a harmadik negyedbeli játékunknak köszönhetően végül 75-83-as győzelmet arattunk. Csapatunk legjobbjai Jacina Monroe (15 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) és Kathryn Westbeld (25 pont, 10 lepattanó, 3 blokk) lettek. Az elődöntőben a Győrrel találkozunk majd.

NŐI KOSÁRLABDA NB1 A-CSOPORT RÁJÁTSZÁS NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
TFSE-MTK – TARR KSC SZEKSZÁRD 75-83 (25-19, 21-20, 9-25, 20-19)
Koltai Jenő Sportközpont, 400 néző. Vezette: Montgomery-Tóth C., Varga-Záray, Gruber.
TFSE: DÚL P. 20/18, SZABÓ 18, Király, CARTER 15/3, Czinano 2. Csere: Pusztai 3/3, Dúl T. 5/3, Németh 5, Burján 7/3. Edző: Hegedűs Péter.
SZEKSZÁRD: HORVÁTH 11/9, Miklós 5/3, Mányoky 4, WESTBELD 25/3, MONROE 15. Csere: Theodoreán 1, Sztanacsev 5/3, KRNJICS 9, Boros 8/6. Edző: Djokics Zseljko.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12-10. 8. p.: 25-14. 13. p.: 26-26. 18. p.: 37-37. 22. p.: 48-42. 26. p.: 52-55. 29. p.: 55-62. 33. p.: 61-69. 38. p.: 66-74.
Kipontozódott: Sztanacsev (40. p.), Miklós (40. p.), Németh (40. p.).
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-0 a Szekszárd javára.
MESTERMÉRLEG
Hegedűs Péter: – Egy álommal lettünk ma szegényebbek, csalódott vagyok. Az elmúlt hetekben csak erre készültünk, szerettünk volna a legjobb négy közé kerülni. Négy negyedből hármat tudtunk megnyerni, azonban a harmadik negyedben volt egy olyan blokkunk támadásban, amin nem tudtunk úrrá lenni, ez a mérkőzésbe került. Újabb célt kell találnunk!
Djokics Zseljko: – Nagyon fontos, hogy a játékosok már ismerik egymást, ismerik a taktikát. Dúl Panka nagyon jól játszott, ott folytatta, ahol Szekszárdon abbahagyta. Nagyon nehéz szezon van mögöttünk, sok problémával küzdünk egész évben, büszke vagyok a játékosaimra. Gratulálok a TF csapatának, Magyarországnak van egy nagyon tehetséges edzője Hegedűs Péter személyében.